Середа, 21.12.2016, 02:33 Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
 
Меню сайту

Розділи новин
Анонси подій
Наші проекти
Про нас пишуть
Концертний фотоколаж
Всеукраїнські заходи
Сьогодення Збройних Сил
Регіональні заходи
Світ музики
Мистецька сторінка
Оголошення
Різне

Міні-чат

Наше опитування
Чи подобається Вам наш сайт?
Всього відповідей: 609


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Іменинники
Сьогодні: іменинників немає

Погода в інших містах

Читайте нас

Духовий оркестр Хор Камерний оркестр Балет Солісти

ПЛАН ТВОРЧОГО РОЗВИТКУ
військово-музичного центру Сухопутних військ
Збройних Сил України

Основні тенденції в творчій діяльності військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України (далі Центр) полягають в поєднанні різних напрямків та видів концертно-гастрольної діяльності, які є різними за формою та жанрами, але мають єдину ідею: засобами мистецтва, опановуючи академічні, народні та сучасні напрямки крізь призму сприйняття військовослужбовцями та членами їх сімей таких понять як патріотизм, національна свідомість, правдиве бачення історичного минулого, виховання гідності, любові, збереження та започаткування військових традицій.

Пріоритетним напрямком у формуванні репертуару Центру є музичні твори, пісні, хореографічні постановки на військову тематику, які відображають свята, будні, побут та духовний світ військовослужбовців.

Творчі колективи Центру мають досить характерні риси, відносно мети своєї діяльності, враховуючи той факт, що у творчому складі центру загалом присутні особистості, які представляють різні жанри та напрямки в реалізації своїх творчих амбіцій.
Творчий пошук колективу Центру представляє досить складну партитуру напрямків та їх реалізації, з прерогативами урахування військово-патрічної тематики, відродження та пропагування культурно-етнічних традицій Чернігівщини та Поліського краю.

Професійне кредо колективів Центру – закріплення національно-патріотичної ідеї на історичних пам‘ятках не тільки у формах народних доробок матеріального характеру, а і глибоко пронизати культурну, історичну, духовну спадщину Поліського краю, спираючись на культурно-етнічний багаж історичного минулого, починаючи від Нестора Літописця, тему якого високо підняв в оперному жанрі О.П.Бородін, підіймати кращі зразки українського мистецтва.

Також одним з основних пластів який закладений у репертаурних планах творчих колективів Центру – є українська музична спадщина та її популяризація. Невідємною частиною цієї роботи є спільна праця з композиторами та поетами, які практично безкорисно працюють у цих важливих напрямках: партіотичному, військово-патріотичному та жанрі сучасної військової лірики.

Не менш важливим механізмом реалізації концертного репертуару, згідно тих тематичних напрямків, які виникають під час формування концертних програм − є урахування мети та суті заходу, його направленість та специфіка аудиторії, а також засоби, які використовуються в період підготовки концерної програми, враховуючи сучасний стан сприйняття тих сценічних форм та образів, якими володіють творчі колективи Центру. Враховуючи досвід минулих років, підготовка та опрацювання концертних програм до державних та професійних свят повинні завчасно поповнюватись новим репертуаром та цікавими формами його подачі. Досить важливим напрямком в роботі творчих колективів Центру − є мистецтво оформлення та забарвлення концертних програм театрально-сценічними прийомами, які постійно повинні вдосконалювати форму та метод музичного, пісенного та хореографічного матеріалу. Застосування подібних прийомів надає можливість не тільки варіювати репертуар, а й представляти концерні номери в інших спектральних напрямках та тематиках.

Надзвичайно важливою проблемою при формуванні репертуару є відсутність державної програми на підтримку та розвиток українського військово-патріотичного напрямку у мистецтві. Цю проблему силами композиторів та поетів аматорів не вирішити. Актуальним та специфічним напрямком в творчій роботі центру є пошук авторів (поетів, композиторів), які в своїй творчості віддзеркалюють сьогодення українського війська та втілення цих творчих доробок колективами центру. Творчий колектив Центру має власних авторів, композтиторів та виконавців, які активно працюють у цьому напрямку, але ж твори вищого гатунку на українській мистецькій орбіті зя’вляються дуже рідко. І це є нагальною проблемою.

Планування та розробка концертно-гастрольної діяльності центру у 2008 році базується на основі створення творчих проектів:
– «Армія-дітям»;
– «Україна-НАТО»;
– «Музичні шедеври історичного минулого».
Основним зовнішнім механізмом самореалізації творчих колективів Центру є такий важливий елемент, як реклама на радіо та телебаченні. В перспективі планується запис на радіо, у рамках проекту «Армія-дітям», дитячого мюзикл «Великий малюк Гулівер» (харківського композитора В.Птушкіна, текст М.Ентіна). Керівництво Центру залучає теле-радіо компанії, як регіональні так і центральні до висвітлення державних та професійних святкувань в контексті мистецького забезпечення творчими колективами Центру цих заходів. Всі заплановані мистецькі події Центру анонсуються на радіо та телебаченні з метою популяризації та розяснення творчої діяльності Центру, та для представлення за рамками аудиторії військовослужбовців та їх сімей образу та духу Збройних Сил України в святах та повсякденному житті.

Всі концертні виступи творчих колективів центру в обов’язковому порядку фіксуються на аудіо- чи відео- записах. Створюється фонотека Центру, яка являє собою фактичний звіт колективів. Цікаві, а іноді унікальні записи («Український реквієм» В.Птушкіна, «Погляд в Древній Київ», О.Білощицького, «Пасіони по Іоану» Й.С.Баха, Концерт для чотирьох валторн, Р.Шумана, тощо) надають можливість створення інтелектуального багажу, яким вже зараз користуються педагогічний та учнівський колективи Чернігівського музичного училища ім.Л.М.Ревуцького, дитячі музичні школи та школи мистецтв міста.

Враховуючи пріорітети держави в області розбудови Збройних Сил України творчий колектив Центру активно співпрацює з солістами та музичними колективами інших країн, а також надає можливість інформаційно, репертаурно використовувати потенціал своїх колег на взаємовигодних засадах.
Не менш важливим напрямком є обмін досвідом між центрами військово-музичного мистецтва. Форматом цієї співпраці є обмін досвідом між фахівцями (диригентами, балетмейстерами, солістами).

2008 рік для військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України є роком двох ювілеїв:
– 10-ї річниці створення 7-го військового оркестру штабу Північного оперативного командування, який увійшов до складу військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України;
– 5-ї річниці створення військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України.
Ювілейні святкування будуть мати широкий формат часу та географії розпочинаючи свій рух звітним концертом в Київський національній філармонії та закінчуючи в місті народження Чернігові шоу – програмою, перетинаючи кордони військових містечок та гарнізонів.

Вищеокреслені напрямки мають багато складових. Мета всього творчого колективу Центру спланувати та вірно розставити акценти в діяльності всього творчого організму військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України.

Випадкові світлиниФорма входу
Логін:
Пароль:

Культурний Простір

ІнформаціяКалендар новин
«  Грудень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Пошук

Друзі сайту

балет шоу дефіле нотна бібліотека солісти духовий оркестр парад симфонічний оркестр соліст спів вальс День Перемоги фестиваль Балін концерт оркестр Камерний оркестр військово-музичний центр камерний хор Чернігів біг-бенд джаз військовослужбовці Збройні Сили України сьогодення Збройних Сил України Київ Армія - дітям Квітка Миру День призовника Час нових героїв полігон покладання квітів акція Франція шоу-програма діти кохання житомир Полі-Арт рекорд України Хрещатик 65 років підготовка Центральний будинок офіцерів новорічна вистава Фотоальбом Хор Гончарівськ Романтік серце
Військово-музичний центр Сухопутних військ Збройних сил України © 2016